TAEKWONDO

Στο Α.Π.Κ. Νεύτων θα λάβετε την υψηλότερη ποιότητα διδασκαλίας στο Ολυμπιακό άθλημα Taekwondo σε εγκαταστάσεις κατάλληλες για το άθλημα. Το Ταεκβοντό ξεκίνησε στην Ελλάδα στην Αθήνα το 1969 και στην Θεσσαλονίκη το 1970. Διδάσκεται και στα Πανεπιστήμια ως μάθημα Κύριας Ειδικότητας.

Οι διεθνείς διακρίσεις αυξάνονται κάθε χρόνο σε αριθμό αλλά και σε υψηλό αγωνιστικό επίπεδο, με αποκορύφωμα τα μετάλλια στους Ολυμπιακούς αγώνες (2000, 2004, 2008). Το Ταεκβοντό είναι το μοναδικό άθλημα στην Ελλάδα το οποίο κατακτά ανελλιπώς Ολυμπιακά μετάλλια.

JUMP & JIVE – ATHENS SWING & ROLL TEAM

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΧΟΡΟΣ

Τα Newton Dancesport είναι αναγνωρισμένα κέντρα χορού από την Αγγλική ομοσπονδία χορού & το I.D.T.A.

Πρόγραμμα Μαθημάτων

2019 – 2020

Τμήματα Ταεκβοντο & Χορού

Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2 Σάββατο Αίθουσα 1 Σάββατο Αίθουσα 2
10:00 - 11:00
Αγωνιστική Ομάδα
10:00
11:00
11:00 - 12:00
Αθλητές 2004–2008
11:00
12:00
12:00 - 13:00
Jazz Babies
12:00
13:00
13:00 - 14:00
Ballet PreJuniors
13:00
14:00
17:00 - 18:00
Jazz Babies
17:00
18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
Ballet Juniors
17:00
18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Jazz Kids
18:00
19:00
Jazz Juniors
18:00
19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
Jazz Kids
18:00
19:00
Ballet PreJuniors
18:00
19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
Jazz Teens IDTA
19:00
20:00
20:00 - 21:00
Αθλητές 2004–2008
20:00
21:00
Αθλητές 2004–2008
20:00
21:00
Αγωνιστική Ομάδα
20:00
21:00

Δευτέρα Αίθουσα 1

  • Jazz Kids
    18:00 - 19:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Jazz Babies
    17:00 - 18:00
  • Jazz Juniors
    18:00 - 19:00

Τρίτη Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00
  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00

Τρίτη Αίθουσα 2

  • Αθλητές 2004–2008
    20:00 - 21:00

Τετάρτη Αίθουσα 1

  • Jazz Kids
    18:00 - 19:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Ballet Juniors
    17:00 - 18:00
  • Ballet PreJuniors
    18:00 - 19:00

Πέμπτη Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00

Πέμπτη Αίθουσα 2

  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2004–2008
    20:00 - 21:00

Παρασκευή Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00
  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Jazz Teens IDTA
    19:00 - 20:00
  • Αγωνιστική Ομάδα
    20:00 - 21:00

Σάββατο Αίθουσα 1

  • Αγωνιστική Ομάδα
    10:00 - 11:00
  • Αθλητές 2004–2008
    11:00 - 12:00

Σάββατο Αίθουσα 2

  • Jazz Babies
    12:00 - 13:00
  • Ballet PreJuniors
    13:00 - 14:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2 Σάββατο Αίθουσα 1 Σάββατο Αίθουσα 2
10:00 - 11:00
Αγωνιστική Ομάδα
10:00
11:00
11:00 - 12:00
Αθλητές 2004–2008
11:00
12:00
17:00 - 18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
Αθλητές 2013-2015
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
Αθλητές 2011–2012
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
Αθλητές 2009–2010
19:00
20:00
20:00 - 21:00
Αθλητές 2004–2008
20:00
21:00
Αθλητές 2004–2008
20:00
21:00
Αγωνιστική Ομάδα
20:00
21:00

Τρίτη Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00
  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00

Τρίτη Αίθουσα 2

  • Αθλητές 2004–2008
    20:00 - 21:00

Πέμπτη Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00

Πέμπτη Αίθουσα 2

  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2004–2008
    20:00 - 21:00

Παρασκευή Αίθουσα 1

  • Αθλητές 2013-2015
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2011–2012
    18:00 - 19:00
  • Αθλητές 2009–2010
    19:00 - 20:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Αγωνιστική Ομάδα
    20:00 - 21:00

Σάββατο Αίθουσα 1

  • Αγωνιστική Ομάδα
    10:00 - 11:00
  • Αθλητές 2004–2008
    11:00 - 12:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2 Σάββατο Αίθουσα 1 Σάββατο Αίθουσα 2
12:00 - 13:00
Jazz Babies
12:00
13:00
13:00 - 14:00
Ballet PreJuniors
13:00
14:00
17:00 - 18:00
Jazz Babies
17:00
18:00
Ballet Juniors
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Jazz Kids
18:00
19:00
Jazz Juniors
18:00
19:00
Jazz Kids
18:00
19:00
Ballet PreJuniors
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Jazz Teens IDTA
19:00
20:00

Δευτέρα Αίθουσα 1

  • Jazz Kids
    18:00 - 19:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Jazz Babies
    17:00 - 18:00
  • Jazz Juniors
    18:00 - 19:00

Τετάρτη Αίθουσα 1

  • Jazz Kids
    18:00 - 19:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Ballet Juniors
    17:00 - 18:00
  • Ballet PreJuniors
    18:00 - 19:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Jazz Teens IDTA
    19:00 - 20:00

Σάββατο Αίθουσα 2

  • Jazz Babies
    12:00 - 13:00
  • Ballet PreJuniors
    13:00 - 14:00
No events available!
sklabounos_panagis
Σκλαβούνος Παναγής
Head of team, Coach Taekwondo
aposporos
Απόσπορος Στράτος
Assistant Coach Taekwondo
elen500
Σκλαβούνου Έλενα
Dancesport, Lindyhop
giakalos
Γιάκαλος Αλέξανδρος
Coach Taekwondo, Αυτοάμυνα
SofiaΑ
Κωνσταντινίδου Σοφία
Αθλητικός Χορός
female_avatar
Σπανίδη Λίλη
Ballet
female_avatar
Τόλια Κατερίνα
Γραμματειακή Υποστήριξη
female_avatar
Κόλια Αθηνά
Γραμματειακή Υποστήριξη

Newton Center – Κουκάκι

Η μεγάλη αθλητική οικογένεια του 1ου διαμερίσματος Αθηνών.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:

Ζαχαρίτσα 49, Αθήνα 117 41, Κουκάκι

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:
Email: