TAEKWONDO

Στο Α.Π.Κ. Νεύτων θα λάβετε την υψηλότερη ποιότητα διδασκαλίας στο Ολυμπιακό άθλημα Taekwondo σε εγκαταστάσεις κατάλληλες για το άθλημα. Το Ταεκβοντό ξεκίνησε στην Ελλάδα στην Αθήνα το 1969 και στην Θεσσαλονίκη το 1970. Διδάσκεται και στα Πανεπιστήμια ως μάθημα Κύριας Ειδικότητας.

Οι διεθνείς διακρίσεις αυξάνονται κάθε χρόνο σε αριθμό αλλά και σε υψηλό αγωνιστικό επίπεδο, με αποκορύφωμα τα μετάλλια στους Ολυμπιακούς αγώνες (2000, 2004, 2008). Το Ταεκβοντό είναι το μοναδικό άθλημα στην Ελλάδα το οποίο κατακτά ανελλιπώς Ολυμπιακά μετάλλια.

ΧΟΡΟΣ

Τα Newton Dancesport είναι αναγνωρισμένα κέντρα χορού από την Αγγλική ομοσπονδία χορού & το I.D.T.A.

ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ

Το τμήμα Μυικής Ενδυνάμωσης & Αυτοάμυνας απευθύνεται σε άτομα άνω των 15 ετών και διδάσκεται 3 φορές την εβδομάδα σε πρόγραμμα μιας ώρας.

ΡΥΘΜΙΚΗ

Η Ρυθμική Γυμναστική είναι ένα άθλημα αποκλειστικά γυναικείο και εκτελείται τόσο ατομικά όσο και ομαδικά. Στον Σύλλογο μας η Ρυθμική Γυμναστική αποτελεί ένα νέο άθλημα, με στόχο τη σωστή διαπαιδαγώγηση και άθληση των μικρών αθλητριών μας.

Πρόγραμμα Μαθημάτων

2019 – 2020

Τμήματα Τάεκβοντο, Ρυθμικής και Χορού

Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2
16:00 - 17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
17:00 - 18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
Juniors 2010-2012
17:00
18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
Juniors 2010-2012
17:00
18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
Babies 2013-2015
18:00
19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00
Teens 2003-2006
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00
Teens 2003-2006
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00

Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00
20:00 - 21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010 (Ενδυνάμωση)
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010 (Πούμσε)
20:00
21:00
21:00 - 22:00
Αθλητές 2003-2007
21:00
22:00
Αυτοάμυνα Ενήλικες
21:00
22:00
Αγωνιστικό 2003-2007
21:00
22:00
Αθλητές 2003-2007
21:00
22:00
Αυτοάμυνα Ενήλικες
21:00
22:00
Αγωνιστικό 2003-2007
21:00
22:00
Αθλητές 2003-2007 (Αυτοάμυνα - Ενδυνάμωση)
21:00
22:00
Ενδυνάμωση Ενήλικες
21:00
22:00

Δευτέρα Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00
  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007
    21:00 - 22:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αυτοάμυνα Ενήλικες
    21:00 - 22:00

Τρίτη Αίθουσα 1

  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00
  • Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αγωνιστικό 2003-2007
    21:00 - 22:00

Τρίτη Αίθουσα 2

  • Juniors 2010-2012
    17:00 - 18:00
  • Teens 2003-2006
    19:00 - 20:00

Τετάρτη Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00
  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007
    21:00 - 22:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αυτοάμυνα Ενήλικες
    21:00 - 22:00

Πέμπτη Αίθουσα 1

  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00
  • Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αγωνιστικό 2003-2007
    21:00 - 22:00

Πέμπτη Αίθουσα 2

  • Juniors 2010-2012
    17:00 - 18:00
  • Babies 2013-2015
    18:00 - 19:00
  • Teens 2003-2006
    19:00 - 20:00

Παρασκευή Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00
  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010 (Ενδυνάμωση)
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007 (Αυτοάμυνα - Ενδυνάμωση)
    21:00 - 22:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010 (Πούμσε)
    20:00 - 21:00
  • Ενδυνάμωση Ενήλικες
    21:00 - 22:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2
21:00 - 22:00
Αυτοάμυνα Ενήλικες
21:00
22:00
Αυτοάμυνα Ενήλικες
21:00
22:00
Ενδυνάμωση Ενήλικες
21:00
22:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Αυτοάμυνα Ενήλικες
    21:00 - 22:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Αυτοάμυνα Ενήλικες
    21:00 - 22:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Ενδυνάμωση Ενήλικες
    21:00 - 22:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2
16:00 - 17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
Φυτώριο Μικρά
16:00
17:00
17:00 - 18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
Φυτώριο Μεγάλα
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
Γυμναστράδα Μικρά
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00
Γυμναστράδα Μεγάλα
19:00
20:00

Δευτέρα Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00

Τρίτη Αίθουσα 1

  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00

Τετάρτη Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00

Πέμπτη Αίθουσα 1

  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00

Παρασκευή Αίθουσα 1

  • Φυτώριο Μικρά
    16:00 - 17:00
  • Φυτώριο Μεγάλα
    17:00 - 18:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Γυμναστράδα Μικρά
    18:00 - 19:00
  • Γυμναστράδα Μεγάλα
    19:00 - 20:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2
17:00 - 18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
Άσπρες Ζώνες 2011-2016
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00
Έγχρωμες Ζώνες 2012
19:00
20:00

Έγχρωμες Ζώνες 2011
19:00
20:00
20:00 - 21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010
20:00
21:00
Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010 (Ενδυνάμωση)
20:00
21:00
Αθλητές 2008-2010 (Πούμσε)
20:00
21:00
21:00 - 22:00
Αθλητές 2003-2007
21:00
22:00
Αγωνιστικό 2003-2007
21:00
22:00
Αθλητές 2003-2007
21:00
22:00
Αγωνιστικό 2003-2007
21:00
22:00
Αθλητές 2003-2007 (Αυτοάμυνα - Ενδυνάμωση)
21:00
22:00

Δευτέρα Αίθουσα 1

  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007
    21:00 - 22:00

Δευτέρα Αίθουσα 2

  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00

Τρίτη Αίθουσα 1

  • Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αγωνιστικό 2003-2007
    21:00 - 22:00

Τετάρτη Αίθουσα 1

  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007
    21:00 - 22:00

Τετάρτη Αίθουσα 2

  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010
    20:00 - 21:00

Πέμπτη Αίθουσα 1

  • Προ-Αγωνιστικό 2008-2010
    20:00 - 21:00
  • Αγωνιστικό 2003-2007
    21:00 - 22:00

Παρασκευή Αίθουσα 1

  • Έγχρωμες Ζώνες 2013-2014
    18:00 - 19:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2012
    19:00 - 20:00
  • Έγχρωμες Ζώνες 2011
    19:00 - 20:00
  • Αθλητές 2008-2010 (Ενδυνάμωση)
    20:00 - 21:00
  • Αθλητές 2003-2007 (Αυτοάμυνα - Ενδυνάμωση)
    21:00 - 22:00

Παρασκευή Αίθουσα 2

  • Άσπρες Ζώνες 2011-2016
    17:00 - 18:00
  • Αθλητές 2008-2010 (Πούμσε)
    20:00 - 21:00
Δευτέρα Αίθουσα 1 Δευτέρα Αίθουσα 2 Τρίτη Αίθουσα 1 Τρίτη Αίθουσα 2 Τετάρτη Αίθουσα 1 Τετάρτη Αίθουσα 2 Πέμπτη Αίθουσα 1 Πέμπτη Αίθουσα 2 Παρασκευή Αίθουσα 1 Παρασκευή Αίθουσα 2
17:00 - 18:00
Juniors 2010-2012
17:00
18:00
Juniors 2010-2012
17:00
18:00
18:00 - 19:00
Babies 2013-2015
18:00
19:00
19:00 - 20:00
Teens 2003-2006
19:00
20:00
Teens 2003-2006
19:00
20:00

Τρίτη Αίθουσα 2

  • Juniors 2010-2012
    17:00 - 18:00
  • Teens 2003-2006
    19:00 - 20:00

Πέμπτη Αίθουσα 2

  • Juniors 2010-2012
    17:00 - 18:00
  • Babies 2013-2015
    18:00 - 19:00
  • Teens 2003-2006
    19:00 - 20:00
No events available!
sklabounos_panagis
Σκλαβούνος Παναγής
HοΤeam, Coach Taekwondo
elen500
Σκλαβούνου Έλενα
Dancesport, Lindyhop
giakalos
Γιάκαλος Αλέξανδρος
Coach Taekwondo, Αυτοάμυνα
alexioy
Αλεξίου Αλέξανδρος
Ενδυνάμωση
output-onlinepngtools (1)
Χάνου Βικτώρια
Γραμματειακή Υποστήριξη
koynoypas
Κούνουπας Δημήτρης
Assistant Coach Taekwondo
kaparoy
Καπαρού Ροδάνθη
Ρυθμική Γυμναστική
kaneloy
Κανέλλου Αγγελική
Ρυθμική Γυμναστική, Ενδυνάμωση
SofiaΑ
Κωνσταντινίδου Σοφία
Αθλητικός Χορός

Newton Center – Φάληρο

Η μεγάλη αθλητική οικογένεια του Παλαιού Φάληρου

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:

Αγγελίδου 19, Π. Φάληρο, 175 61

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:
Email: